Logo podstawowe Taijitu
Szukaj
Close this search box.
Półkole czerwone 2

CONGEE NA WZMOCNIENIE QI ŚLEDZIONY I ESENCJI

IDEALNE ŚNIADANIE NA WZMOCNIENIE

Jeżeli wracasz do zdrowia po operacji, lub ciężkiej chorobie z pewnością będziesz potrzebować lekkiego i pożywnego śniadania. Ten przepis opracowałem specjalnie z myślą o osobach wracających do zdrowia. Congee, to danie, które będzie idealne na wzmocnienie Qi Śledziony i Esencji. Smacznego!

SKŁADNIKI

  • 1 szklanka białego ryżu krótkoziarnistego
  • 2 garści orzechów włoskich (opcjonalnie),
  • 2 łyżeczki miodu,
  • 2 łyżki masła,
  • skórka z mandarynki,
  • nasiona kopru włoskiego lub kardamon.

PRZYGOTOWANIE CONGEE

Przygotowanie:

  1. Ryż i orzechy namoczyć przez noc.
  2. Gotować ze skórką z mandarynki, nasionami kopru włoskiego lub kardamonu przez około 40 minut, aż powstanie kleik.
  3. Po ugotowaniu całości kleiku, dodajemy miód i masło (im dłużej gotujemy tym lepiej, jeżeli nie mamy czasu na bardzo długie gotowanie, to polecam zblendować ugotowane do miękkości składniki).

DLA KOGO CONGEE NA WZMOCNIENIE?

Wyżej wymienione produkty odżywiają przede wszystkim Qi Śledziony i budują naszą Esencję odnawialną. Z kolei wykonując dokładnie ten sam przepis, ale bez orzechów, dostajemy bardzo prosty, smaczny, zarazem lekki i sycący posiłek dla osób osłabionych, ciężko chorujących, po operacjach czy mających duże problemy z układem pokarmowym.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o znaczeniu Śledziony w medycynie chińskiej, zapraszam do obserwowania mojego kanału na YouTube. Polecam również konsultacje stacjonarnie lub online oraz zabiegi w moim gabinecie

tagi

Scroll to Top