Logo podstawowe Taijitu
Szukaj
Close this search box.
Półkole czerwone 2

O Mnie

Cześć, tu Piotr!

Piotr Łysoniewski

Z zawodu jestem naturoterapeutą, zielarzem-fitoterapeutą oraz hirudoterapeutą. Moje największe pasje to aromaterapia i dietetyka funkcjonalna. Od 2018 roku prowadzę konsultacje żywieniowe, wykonuję zabiegi akupunktury, stawiania baniek ogniowych, a od roku także terapię kamertonami. Dobieram różne elementy z zakresu terapii naturalnych, takie jak zioła, olejki eteryczne, zalecenia dietetyki medycyny chińskiej, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Logo podstawowe Taijitu

Pomagam takim osobom jak Ty wrócić do zdrowia, by znacznie podnieść komfort życia w chorobach przewlekłych.

Terapia

Każdy klient otrzymuje ode mnie indywidualne zalecenia dotyczące żywienia, zabiegów oraz suplementacji. Jestem dostępny w trudnych sytuacjach i będę szukał odpowiedzi na wszystkie pytania, jak również wątpliwości, związane z Twoim zdrowiem.

Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, analizuję wyniki badań laboratoryjnych, historię dolegliwości, pochylam się nad problemami, które dotychczas mogły być przeoczone i łączę wszystko w całość.

W razie potrzeby polecam sprawdzonych lekarzy, którzy pracują w nurcie medycyny integracyjnej i rozumieją, że człowiek to nie tylko dany narząd, czy dolegliwość, ale kompletna istota ze swoimi emocjami, psychiką i historią zdrowotną.

Jak pracuję?

Aby pierwsza wizyta była maksymalnie efektywna, proszę o przygotowanie wszystkich dostępnych wyników badań. Jeżeli wyniki są niedostępne, proszę o wykonanie ich według listy, która zamieszczona jest na podstronie Umów wizytę. 

Na konsultacjach i przed zabiegami zawsze przeprowadzam dokładny wywiad mający na celu rozpoznanie, z czym tak naprawdę się mierzymy. Zapoznaję się z wynikami badań i w razie potrzeby sugeruję rozszerzenie diagnostyki. W niektórych sytuacjach kieruję do odpowiednich specjalistów — lekarzy, do których mam zaufanie i znam ich sposób pracy.

W swojej pracy wykorzystuję różne elementy i techniki między innymi akupunkturę, olejki eteryczne, lampę TDP, kamertony, czy bańki ogniowe. Skupiam się na podejściu integracyjnym, czyli takim, które łączy wszystkie problemy związane z ciałem, psychiką i emocjami, a które mogły być pominięte przez wcześniejszych specjalistów. Łączę podejście terapii naturalnych, Tradycyjnej i Klasycznej Chińskiej Medycyny z tym co dostarczają nam aktualne wyniki badań naukowych, czyli tzw. evidence based medicine (EBM) i co przez ostatnie lata wypracowała dietetyka funkcjonalna oraz medycyna mitochondrialna. Nieustannie szkolę się i poszerzam swoje kompetencje.

Z czym związane są ceny moich usług?

Na koszt świadczonych przeze mnie usług składa się wiele elementów. Czas poświęcony w gabinecie jest tylko ułamkiem wykonywanej przeze mnie pracy. Po konsultacji szczegółowo analizuję wszystkie wyniki badań, zebrany wywiad i układam indywidualne zalecenia żywieniowe, suplementację, rozpisuję jak stosować zioła oraz dodatkowe elementy terapii (np. akupunkturę, aromaterapię, moksę). Opracowanie zaleceń wchłania około dwóch godziny pracy. Większość analizowanych przypadków, to skomplikowane i nakładające się na siebie dolegliwości, dla których nie ma prostych i standardowych rozwiązań. Po wysłaniu zaleceń odpowiadam na ewentualne pytania i wątpliwości. Suma tych działań to około trzech godziny pracy oraz odpowiadanie na ewentualne pytania.

Jeżeli chodzi o zabiegi, to korzystam z najwyższej jakości materiałów i narzędzi: igieł akupunkturowych, baniek szklanych, olejków eterycznych, lampy TDP, czy kamertonów, które przeznaczone są bezpośrednio do pracy gabinetowej.

Moje usługi są ubezpieczone. Dokładam również wszelkich starań, aby przestrzeń gabinetowa, w której pracuję czy też przestrzeń online były bezpieczne i przyjazne dla moich klientów — co również wiąże się z odpowiednimi nakładami finansowymi. Ustawicznie szkolę się i poszerzam swoją wiedzę.

Jakie mam wykształcenie?

Moim pierwszym zdobytym wykształceniem jest tytuł inż. mgr metalurgii na AGH w Krakowie. Wymagające studia nauczyły mnie szybkiego, sprawnego, efektywnego i logicznego myślenia, które jest niezastąpione w mojej obecnej pracy. Zdobyłem trzy kolejne zawody – naturopata, zielarz-fitoterapeuta, hirudoterapeuta. Ukończyłem setki szkoleń, kursów, webinarów, a do najważniejszych z nich mogę zaliczyć:

  • studia podyplomowe z psychodietetyki w WSNS w Lublinie,
  • kurs zawodowy naturopaty w ITCM Dao w Krakowie,
  • kurs zawodowy z tytułem czeladnika w zawodzie naturopaty przy Izbie Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia,
  • Szkołę Akupunktury Leonida Gelmana, 
  • kurs zawodowy hirudoterapeuty metodą dr Sukhova, Pełny kurs MDK dr Barbary Romanowskiej,
  • kurs z wyróżnieniem – Ekspert Probiotykoterapii prowadzonym przez dr. Oskara Kaczmarka z Instytutu Medycyny Zapobiegawczej,
  • kurs „The Aromatherapy Pro Course” w USA. Kurs jest akredytowany przez: Complementary Therapists Accredited Association, World Metaphysical Association, International Practitioners of Holistic Medicine, The Accreditation Council of Holistic Healers.
Scroll to Top