Półkole czerwone 2

KADZIDŁOWIEC – OLEJEK, KTÓRY MUSI ZNALEŹĆ SIĘ W TWOJEJ APTECZCE!

KADZIDŁOWIEC, CZYLI OLEJEK FRANKINCENSE

Kadzidłowiec jest jednym z moich ukochanych olejków eterycznych. Nazywany przeze mnie „królem królów”, bo tak jak same olejki eteryczne są wyjątkowe, tak właśnie olejek z kadzidłowca wybija się wśród olejków pod wieloma względami!

Olejek z kadzidłowca uważany jest za olejek święty i często wykorzystuje się go w różnego rodzaju obrzędach religijnych. Rzeczywiście swym działaniem obejmuje nie tylko nasze ciało fizyczne czy psychikę, ale wpływa również na pracę na głębokim poziomie duchowym.

DLA KOGO KADZIDŁOWIEC?

Jego wyjątkową właściwością jest wspieranie procesu neurogenezy! Procesu, który polega na powstawaniu nowych komórek nerwowych.

Do niedawna sądzono, że proces neurogenezy odbywa się wyłącznie w wieku prenatalnym. A podział i powstawanie nowych komórek nerwowych już nie zachodzi u osób dorosłych. Założono tym samym, że ilość komórek nerwowych w organizmie jest określona i z wiekiem spada, co jest związane z patologiami i starzeniem się organizmu. Wykluczano także możliwość, że ośrodkowy układ nerwowy ma zdolności regeneracyjne.

A jednak! Nauka potwierdziła, że istnieje zjawisko tzw. neurogenezy postanalnej, czyli procesu odnawiania lub regeneracji komórek nerwowych w dojrzałym mózgu. I to właśnie olejek z kadzidłowca może być tu dużym wsparciem terapeutycznym. Zatem warto go uwzględnić w zabiegach terapeutycznych przy problemach z układem nerwowym, czy chorobach neurodegeneracyjnych. Może też być szczególną pomocą dla osób cierpiących na zaburzenia funkcji poznawczych i starszych. Działanie olejku eterycznego z kadzidłowca jest tak mocne i głębokie, że potrafi też poruszyć nasz układ limfatyczny, do którego mamy ciężki dostęp i w którym często dochodzi do zastoju limfy.

Pamiętajcie jednak, aby kupować certyfikowane olejki eteryczne, ze sprawdzonych źródeł. Dobre olejki eteryczne nie powinny zawierać syntetycznych dodatków. W razie wątpliwości skontaktujcie się z wykwalifikowanym specjalistą aromaterapii lub lekarzem medycyny naturalnej.

JAK STOSOWAĆ OLEJEK Z KADZIDŁOWCA?

Więcej informacji na temat olejku z kadzidłowca, szczególnie jego właściwości z punktu widzenia medycyny chińskiej znajdziecie w bezpłatnym webinarze: „Wielowymiarowe zastosowanie olejku z kadzidłowca”

frankincense kadzidłowiec

Jeżeli chcesz zamówić olejki, skontaktuj się ze mną. Mogę stworzyć autorską mieszankę lub zestaw – specjalnie dla Ciebie!

Serdecznie zapraszamy wraz z Anią Dzięciołowską z „Olejkowa OdNowa” do naszego nowego projektu „Aromaterapia w praktyce”. Jest to zamknięta grupa na Facebooku, do której możecie dołączyć, spełniając określone warunki. Na grupie znajdziesz wiele praktycznych wskazówek w temacie aromaterapii i zawsze będziesz mógł liczyć na wsparcie z naszej strony. Zasady jak dołączyć do naszej zamkniętej grupy na Facebooku opisane są w zakładce „Usługi – Aromaterapia”

tagi

Scroll to Top