Logo podstawowe Taijitu
Szukaj
Close this search box.
Półkole czerwone 2

MISO Z JARMUŻEM

ZUPA MISO Z JARMUŻEM

Uwielbiam miso i uważam, że jest to właśnie ten rodzaj posiłku, który powinniśmy śmiało zapożyczyć z Dalekiego Wschodu i włączyć go na stałe do naszego menu. Do tego mamy sezon na jarmuż! Więc dlaczego by nie połączyć tych produktów w całość i przygotować domowe miso z jarmużem?

SKŁADNIKI NA MISO Z JARMUŻEM

Czas przygotowania: 15-20 minut
Ilość porcji: 1-2 porcje

Składniki:

W zależności od ilości porcji, które chcecie przygotować oraz od indywidualnych preferencji smakowych ilość składników, należy dopasować do własnych potrzeb.

 • kilka łyżek pasty miso,
 • 1 por,
 • 1 ząbek czosnku,
 • jarmuż (tutaj ilość dopasujcie sami wedle uznania),
 • oliwa lub masło klarowane,
 • jako dodatek: prażony sezam (biały i czarny), cebula dymka i namoczone glony wakame
 • 1-2 litry ciepłej, gotowanej wody.

PRZYGOTOWANIE

 1. Na rozgrzanym tłuszczu podgrzewamy czosnek z porem i jarmużem. Najlepiej robić to w garnku, uważając, aby nie przypalić składników.
 2. Gdy całość będzie miękka, dolewamy przegotowaną, gorącą wodę.
 3. Następnie podajemy pastę miso. Najlepiej rozrobić ją osobno według instrukcji na opakowaniu i wlać do zupy. Podgrzewamy całość, ale nie zagotowujemy!
 4. Nalewamy zupę na talerz i dodajemy dodatki.

NA CO POMAGA DOMOWE MISO Z JARMUŻEM?

Uwielbiam miso z jarmużem za jego prostotę i wartości odżywcze. Tutaj specjalnie nie używałem tofu, gdyż jego energetyka (chłodne i nawilżające) zwyczajnie mi nie sprzyja. Sam jarmuż jest wspaniałym produktem o ciepłej termice i słodko – gorzkim smaku. Oddziałuje głównie w obszarze Płuc i Żołądka. Jest znakomitym tonikiem Krwi – dlatego szczególnie osoby z jej niedoborami powinny na stałe włączyć go do diety.

Trzeba też pamiętać, że osoby z nietolerancją histaminy powinny ostrożnie podchodzić do tego produktu. Miso jest pastą zrobioną z fermentowanej soi i ryżu i może wywołać reakcję podobną do alergii. Zatem jeśli cierpicie na nietolerancje pokarmowe, zaczynajcie od malutkich ilości miso!

glony wakame na zupę miso

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zadbać o Krew, koniecznie zapoznaj się z poniższym webinarem: „Anemia – jak zadbać o Krew wg medycyny chińskiej?”

Możesz również umówić się na konsultację holistyczną, podczas której dowiesz się o odżywianiu dopasowanym do Twojej konstytucji wg medycyny chińskiej.

tagi

Scroll to Top