OLEJEK ETERYCZNY Z RÓŻY

NIEZWYKŁY OLEJEK Z RÓŻY

Olejek różany jest tym olejkiem, który śni się każdemu aromaterapeucie. Szczególnie cenionym i pożądanym od wielu wieków jest olejek eteryczny z róży damasceńskiej (Rosa damascena). Ze względu na wymagające warunki uprawy i niewielki uzysk z jednego kwiatu róży, olejek ten jest najdroższym olejkiem eterycznym na świecie.

SKŁAD OLEJKU Z RÓŻY

Co ciekawe róża jest praktycznie jedyną rośliną z bardzo licznej rodziny roślin różowatych, z której pozyskujemy cenny olejek eteryczny. Jej symbolika jest tak głęboka, że sięga sfer związanych z miłością, mistyką czy religią. A zapach róży… No cóż, jeden z najbardziej docenianych i pożądanych, dlatego też i najczęściej podrabianych. W skład olejku różanego wchodzą częściowo te same związki (geraniol, cytronellol, nerol) co w skład takich olejków jak geranium czy trawa cytrynowa. Surowce te są bardzo często wykorzystywane do podróbek. Ciekawym jest, że związki, których jest praktycznie najmniej w róży (β-damascenon i β-jonon) odpowiadają właśnie za jej charakterystyczny zapach.

RÓŻA – KWIAT DOSKONAŁY

Róża jest kwiatem doskonałym. Takim również jest olejek różany, o którym mówi się, że charakteryzuje się najwyższą z możliwych wibracji. I rzeczywiście z punktu widzenia jego właściwości wiemy, że niesamowicie podnosi nasze wibracje. Poprawia nastrój i wspiera warstwę mentalną, jak i duchową. Podobne właściwości obserwujemy ze strony medycyny chińskiej, gdzie powiemy, że olejek z róży wspiera nasze Shen. Ducha, który zamieszkuje w Sercu reprezentującego świadomość, funkcje mentalne i emocjonalne, stanowiącego tak naprawdę podstawę naszej egzystencji.

WSPARCIE PŁODNOŚCI, MATCZYNYCH WIĘZI – BAO MAI

Wiemy również, że właściwości olejku z róży przychylne są szczególnie paniom. I to nie tylko ze względu na fakt wspierania pielęgnacji skóry, a ze względu na wspieranie żeńskiego układu rozrodczego. W medycynie chińskiej olejek różany działa na Bao Mai, czyli strukturę zlokalizowaną tylko u kobiet, łączącą Serce-Macicę-Nerki, odpowiedzialną za płodność i matczyną więź z potomstwem.

DLA KOGO OLEJEK Z RÓŻY?

Dla każdego, bez względu na płeć! Olejek z róży uwalnia Ducha, pobudza czakrę serca, pozwala wyrazić siebie, wprowadzić dużo ciepła i empatii oraz pozwolić na skontaktowanie się z samym sobą na najgłębszym poziomie. Olejek różany jest olejkiem, który rozbudza miłość – szczególnie tę najważniejszą, czyli miłość do samego siebie.

W gabinecie często słyszę takie pytanie, „a na co pomaga olejek z róży”? Jako aromaterapeuta szczególnie polecam go osobom cierpiącym na depresję, stany lękowe, ataki paniki, czy nawet  miewającym myśli samobójcze. Oczywiście sam olejek nie zastąpi pracy z psychologiem, czy konsultacji z psychiatrą! Ale moje doświadczenia gabinetowe pokazują, że może być on wielką pomocą w leczeniu depresji i trudnych stanów emocjonalnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem olejku różanego, skontaktuj się ze mną!

Serdecznie zapraszamy wraz z Anią Dzięciołowską z „Olejkowa OdNowa” do naszego nowego projektu „Aromaterapia w praktyce”. Jest to zamknięta grupa na Facebooku, do której możecie dołączyć, spełniając określone warunki.

Na grupie znajdziesz wiele praktycznych wskazówek w temacie aromaterapii i zawsze będziesz mógł liczyć na wsparcie z naszej strony. Zasady jak dołączyć do naszej zamkniętej grupy na Facebooku opisane są w zakładce „Usługi – Aromaterapia”

Możesz również zaobserwować mój kanał na YouTube, gdzie znajdziesz wiele bezpłatnych webinarów z medycyny chińskiej oraz aromaterapii.

tagi

Scroll to Top