Półkole czerwone 2

NALEWKA Z ZIELONEGO ORZECHA NA PASOŻYTY, NIESTRAWNOŚĆ I WZMOCNIENIE ESENCJI NEREK

NALEWKA Z ZIELONEGO ORZECHA

Przełom czerwca i lipca jest momentem kiedy możemy przyrządzić nalewkę z zielonego orzecha. Najczęściej stosowana jest przy niestrawności (Zastój Qi Żołądka) czy jako środek na pasożyty.

Nalewka z zielonego orzecha tonizuje Yang, rozprasza Wilgoć oraz Zimno i będzie również tonikiem Esencji, gdyż orzechy wspierają pracę Nerek, a dodatek alkoholu pozwala sięgnąć jeszcze głębiej niż spożywanie samych orzechów.

SKŁADNIKI I WYKONANIE NALEWKI Z ORZECHA

Przepisów na nalewkę z zielonych orzechów jest mnóstwo. Najprostszy polega na przekrojeniu orzechów (wraz z łupiną) i zalaniu ich na parę tygodni dobrej jakości destylatem. Ja przygotowuję nalewkę bez cukru. jest wtedy wyjątkowo gorzka i mocna. Dlatego należy bardzo uważać przy jej spożyciu!

Czas przygotowania: ok. 30 minut i 4 tygodnie na odstanie

Składniki:

  • ok. 10 sztuk zielonych orzechów włoskich (najlepiej gatunku „Jacek” o dużych owocach) lub 15-20 sztuk mniejszych, innego gatunku,
  • 0,5 litra alkoholu ok. 40 proc.,
  • opcjonalnie: kilka goździków, kora cynamonu, laska wanilii

 

WYKONANIE

  1. Zielone orzechy włoskie myjemy i osuszamy. Za pomocą bardzo ostrego noża kroimy je na ćwiartki (na pół i jeszcze raz na pół). Koniecznie należy założyć rękawiczki, gdyż orzechy brudzą dłonie.
  2. Wrzucamy pokrojone orzechy do słoja lub gąsiora i zalewamy wódką oraz spirytusem. Orzechy powinny być zakryte płynem. Opcjonalnie do nalewki można dodać także 3-4 goździki oraz mały kawałek gałki, korę cynamonową i ewentualnie rozciętą laskę wanilii.
  3. Nalewkę zostawiamy w widnym, ciepłym miejscu na ok. 4 tygodnie.
  4. Na początku płyn będzie przezroczysty, a gdy orzechy puszczą soki, nabierze ciemniejszej barwy. Po około 4 tygodniach trzeba zlać alkohol z orzechów i odstawić go.

SPOSÓB PODANIA

Odlany płyn i możemy stosować w następujący sposób:

  • ok. 10 – 15 ml nalewki dopełnione do 50 ml ciepłą, przegotowaną wodą wypite na czczo przez 5-7 dni z rzędu w celach przeciwpasożytniczych,
  • 1 łyżkę nalewki na szklankę ciepłej, przegotowanej wody wypite po południu, najlepiej w maksimum energetycznym Nerek, czyli między 17.00 a 19.00 w celu wzmocnienia Nerek,
  • kieliszek 25 ml przy wystąpieniu niestrawności.

UWAGA! Zawsze pamiętacie o uzależniających właściwościach alkoholu!

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, obejrzyj też mój webinar „Jak zadbać o Esencję?”.

tagi

Scroll to Top