OLEJEK ETERYCZNY Z KOPRU WŁOSKIEGO

OLEJEK ETERYCZNY Z KOPRU WŁOSKIEGO

Często mówię, że jednym z ziół, które zabrałbym na bezludną wyspę, jest koper włoski. Podobnie jest z olejkiem eterycznym – jego też zabrałbym w daleką podróż!

Naturalny olejek z nasion kopru włoskiego (Fennel) stosowany był już w czasach starożytnych. Koper włoski ma słodki, korzenno – ziemisty aromat przypominający anyż. Jego zapach jest bardzo specyficzny i potrafi dobrze zharmonizować mieszankę, ale w zbyt dużej ilości szybko może przytłumić inne olejki!

DLA KOGO OLEJEK Z KOPRU WŁOSKIEGO?

Olejek eteryczny z kopru włoskiego stanowi niezwykle istotny składnik mieszanek używanych w leczeniu dolegliwości żołądkowych i jelitowych. Dla osób cierpiących na niestrawność, bóle, czy wzdęcia może być bardzo pomocnym elementem terapii.

Z powodu tych właściwości olejek kopru włoskiego pomocny jest w leczeniu otyłości i cellulitu. Ma działanie wiatropędne, moczopędne i detoksykacyjne, jednocześnie uznaje się go za łagodnie działający afrodyzjak. Wykazuje również właściwości antybakteryjne, bakteriobójcze, przeciwzapalne, uspokajające. Mogą go również stosować osoby cierpiące na reumatyzm jako element wspierający w terapii.

Olejek z kopru pomaga usprawniać aktywność umysłową, a także łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego. Polecany w czasie menopauzy, ponieważ potrafi obniżyć intensywność wahań poziomu hormonów.

Ale uwaga! Kobiety w ciąży, karmiące mamy, czy osoby z tzw. dominacją estrogenową lub chorobami estrogenozależnymi nie powinny stosować tego olejku.

OLEJEK Z KOPRU W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

Jak pamiętacie nasiona kopru włoskiego, będą znakomicie wzmacniać Esencję (Jing). Olejki eteryczne będące Esencją pochodzącą z roślin analogicznie pozytywnie wpłyną na nasze Jing.

Łącząc powyższe, widzimy, że olejek eteryczny z nasion kopru włoskiego będzie odżywiać Esencję! Wzmocni nie tylko obieg czynnościowy Nerek, ale również Śledziony i Wątroby. Dlatego sprawdzi się przy niestrawności czy bólach miesiączkowych z Zastojem Qi w tle.

bulwy kopru włoskiego

Serdecznie zapraszamy wraz z Anią Dzięciołowską z „Olejkowa OdNowa” do naszego nowego projektu – aromaterapia w praktyce. Jest to zamknięta grupa na Facebooku, na której znajdziesz wiele praktycznych wskazówek w temacie aromaterapii i zawsze będziesz mógł liczyć na wsparcie z naszej strony.

Jak dostać się do grupy na FB sprawdzisz w zakładce Usługi – aromaterapia

Obserwuj mój profil na YouTube – tam też znajdziesz wiele informacji!

tagi

Scroll to Top