Logo podstawowe Taijitu
Szukaj
Close this search box.
Półkole czerwone 2

MAJERANEK – OLEJEK NA WILGOĆ, PŁODNOŚĆ, LĘK I INFEKCJE

MAJERANEK – OLEJEK NA WILGOĆ, BAKTERIE … I LĘK!

Olejki eteryczne ze względu na swoją bardzo lotną naturę i w większości rozgrzewającą termikę znakomicie nadają się do usuwania Wilgoci z naszego ciała. Majeranek – olejek eteryczny jest produktem do zadań specjalnych! Przeczytaj poniżej, jak możesz łączyć tradycyjne, zachodnie zastosowanie olejku eterycznego z majeranku z ze wskazaniami medycyny chińskiej.

WŁAŚCIWOŚCI OLEJKU ETERYCZNEGO Z MAJERANKU

Olejek eteryczny z majeranku jest ciepły termicznie i znakomicie rozprasza Wilgoć. Ponadto jego przyjemny i słodki zapach ma działanie mocno kojące. Znakomicie sprawdzi się przy lękach i wewnętrznym niepokoju, które często skutkują bezsennością. W skrócie – olejek ten uspokaja nasze Shen.

Ponadto olejek majerankowy, jak i cała gama olejków z aromatycznych ziół przyprawowych o smaku ostro-gorzkim znakomicie wesprze obieg czynnościowy Śledziony, co przełoży się na lepsze trawienie i mniejszą tendencję do produkcji Wilgoci.

Olejek ten może być również wykorzystywany w dość często spotykanym syndromie u kobiet leczących niepłodność – Zimnie w Macicy. Olejek z majeranku wykazuje bowiem właściwości rozgrzewające narządy płciowe.

SKŁAD OLEJKU ETERYCZNEGO Z MAJERANKU

Jak pokazują najnowsze badania naukowe, zastosowanie olejku eterycznego z majeranku jest naprawdę wszechstronne – od działania przeciwbakteryjnego po ochronę przed nowotworami. Powyższe działania wynikają m.in. ze znaczącej zawartości terpinen-4-olu (31,15%), hydratu cis-sabinenu (15,76%), p-cymenu (6,83%), sabinenu (6,91%), hydratu trans-sabinenu (3,86%) i terpineolu (3,71%) jako głównych składników.

DLACZEGO WARTO GO MIEĆ?

Dlaczego piszę o tym olejku? Bo myślę, że wciąż mało osób o nim wie lub ogranicza jego zastosowanie do działań kulinarnych. Jak się okazuje, olejek majerankowy może dostarczyć pięknych i kojących wrażeń zapachowych. Poza tym umiejętnie stosowany, w odpowiednim rozcieńczeniu i po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, na skórę czy wewnętrznie może być bardzo skutecznym, naturalnym narzędziem terapeutycznym!

Po więcej praktycznych wskazówek w temacie aromaterapii zapraszam na swój blog oraz do grupy poświęconej aromaterapii w praktyce. Poruszamy tam wątki zarówno aromaterapii zachodniej, jak i aromaterapii w medycynie chińskiej. Dzielimy się wiedzą i dostarczamy wiele cennych wskazówek i informacji dotyczących olejków eterycznych. Jeśli chcesz do nas dołączyć, napisz do mnie! Możesz również obserwować mój profil na YouTube, gdzie znajdziesz wiele bezpłatnych materiałów z dziedziny aromaterapii.

tagi

Scroll to Top