Logo podstawowe Taijitu
Szukaj
Close this search box.
Półkole czerwone 2

JAJKA SADZONE NA CHWASTACH

PRZYGOTUJ NIETYPOWE ŚNIADANIE – JAJKA SADZONE NA CHWASTACH!

Jajka sadzone na dziko rosnących roślinach jadalnych są moim ulubionym, wiosennym śniadaniem!

Z artykułu o wiosennych śniadaniach, wiecie już, że dodatek dzikich roślin jest doskonałym wsparciem dla Wątroby i Krwi. Nasza Wątroba szczególnie na wiosnę potrzebuje oczyszczenia i usprawnienia swoich funkcji. Obciążona zimowymi, gęsto odżywczymi posiłkami, często jest wyczerpana i potrzebuje odmiany. Wykorzystajcie chwasty i zieleninę do wsparcia waszej Wątroby.

Uwaga: przypominam, że dziko rosnące rośliny jadalne zbieramy z dala od pól uprawnych oraz dróg. Nie narażajcie się na spożywanie groźnych dla zdrowia pestycydów, herbicydów, czy innych zanieczyszczeń.

SKŁADNIKI

Ilość porcji: 1
Czas przygotowania: 10-15 minut

WYKONANIE

Przyrządzenie jajek sadzonych na chwastach jest banalnie proste:

  1. Wystarczy nazrywać chwastów, do tego przepisu polecam pokrzywę, podagrycznik, przytulię lub gwiazdnicę. Można te zioła z sobą połączyć lub użyć ich osobno.
  2. Dokładnie umyte i rozdrobnione rośliny dusimy 2-3 minuty na maśle i doprawiamy ulubionymi przyprawami. Ja dodaję niewiele – sól, pieprz, czasami czosnek. Chcę zachować jak najwięcej naturalnego smaku produktów.
  3. Następnie wbijamy jajka, przykrywamy i czekamy, aż białko się zetnie (najbardziej wartościowe są jajka z płynnym żółtkiem, jednak jeżeli takich nie lubicie, to ze ściętym żółtkiem również będą w porządku).
  4. Dodatkowo możemy je posypać świeżą zieleniną czy kiełkami i zajadamy.

Aby dowiedzieć się więcej o jajkach, przeczytajcie mój artykuł: Jajka i ich energetyka w medycynie chińskiej. O tym, jak zbierać i rozpoznać dziko rosnące rośliny jadalne dowiecie się z mojego webinaru: Dziko rosnące rośliny jadalne – rozmowa z Justyną Pargiełą.

Z CZEGO MOŻESZ JESZCZE SKORZYSTAĆ?

Zapraszam wszystkich, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie i zdrowie na konsultacje aromaterapeutyczne oraz moje warsztaty i szkolenia. Jeśli chcesz rozwijać swoją wiedzę z aromaterapii i olejków eterycznych, dołącz do zamkniętej grupy „Aromaterapia w Praktyce”. Ze szczegółami możesz zapoznać się w zakładce Aromaterapia. Wkrótce pojawi się też mój nowy projekt, obserwujcie moje media społecznościowe po więcej!

Scroll to Top