Logo podstawowe Taijitu
Szukaj
Close this search box.
Półkole czerwone 2

JAŁOWIEC NA WZMOCNIENIE NEREK I PĘCHERZA MOCZOWEGO

JAŁOWIEC W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ – ENERGETYKA

Jałowiec pospolity jest dość mocno rozpowszechnionym u nas krzewem, który posiada charakterystyczne ciemnoniebieskie owoce (zwane jagodami lub szyszkojagodami). Owoce te dojrzewają późną jesienią i sygnalizują nadejście zimy.

Pewnie nie będziecie zaskoczeni, że jagody jałowca swym działaniem obejmują Nerki i Pęcherz Moczowy. Czyli natura znów daje nam produkt, który potrzebujemy o danej porze roku. Jałowiec wykazuje swe działanie również w kanałach Śledziony, Wątroby, Płuc i Jelita Grubego.

Smak jałowca łączy w sobie smak słodki, kwaśny i ostry, a jego termika jest ciepła. Owoce jałowca są naprawdę cennym produktem. Potrafią rozproszyć Zimno i Wiatr, ale również oczyścić z Gorąca, poprawiają cyrkulację Qi i wyprowadzają nadmiar Wilgoci z ciała.

JAK WYKORZYSTAĆ JAŁOWIEC?

Owoce jałowca są dość znane z właściwości wzmacniających Yang Nerek i znajdują zastosowanie przy infekcjach układu moczowego. Dla wzmocnienia pracy Pęcherza Moczowego i Nerek polecam dodawać jałowiec w okresie zimowym, gdzie zechcecie, po parę owoców. Uwielbiam go w kompotach, rewelacyjnie też komponuje się z kaszą jaglaną. Może być również składnikiem waszej ulubionej, zimowej herbatki, doda mocy i intensywności wszelkim daniom jednogarnkowym i wyraźnie podkreśli smak mięsa.

KURACJA JAGODAMI JAŁOWCA W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ

Zimą, aby wzmocnić Neki i Pęcherz Moczowy można zastosować prostą kurację owocami jałowca. Codziennie spożywamy owoce jałowca, startując od 1 jagody pierwszego dnia poprzez 10 jagód dziesiątego dnia i kończąc na 1 jagodzie dwudziestego dnia. Czyli do dziesiątego dnia kuracji dodajemy o jedną jagodę więcej niż poprzedniego, a później odejmujemy po 1 sztuce.

PRZECIWSKAZANIA DO STOSOWANIA OWOCÓW JAŁOWCA

Owoce jałowca nie są zalecane dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Ponadto osoby z przewlekłymi chorobami nerek, wątroby oraz przy stanach zapalnych układu pokarmowego powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Kurację owocami jałowca, może rozpisać również wykwalifikowany zielarz – fitoterapeuta.

Więcej o obiegu czynnościowym Pęcherza Moczowego dowiesz się z mojego webinaru „Pęcherz Moczowy – obieg czynnościowy w medycynie chińskiej”.

tagi

Scroll to Top