SERENITY – OLEJEK ETERYCZNY NA POPRAWĘ NASTROJU

CZY OLEJKI MOGĄ MIEĆ WPŁYW NA NASZ NASTRÓJ?

Olejki eteryczne mają ogromny potencjał. Również, jeżeli chodzi o nasz dobrostan emocjonalny. Ostatnie lata, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i u nas w Polsce fundują nam ogromną huśtawkę emocjonalną. I oczywiście większość z nas nie jest obojętna na dziejące się wokół ekstremalne wydarzenia. Jednak musimy też pamiętać o sobie, a szczególnie o naszej psychice.

Tutaj z odsieczą przychodzi między innymi aromaterapia. Dla tych, którzy wolą oglądać, czy słuchać polecam mój bezpłatny webinaria „Aromaterapia jako skuteczne narzędzie do poprawy nastroju”

JAKIE OLEJKI ETERYCZNE WYBRAĆ NA POPRAWĘ NASTROJU?

Bardzo kojąco – po części uspokajająco lub przeciwlękowo – działają na nas takie olejki jak: lawenda, ylang ylang, róża (link), neroli, jaśmin, rozmaryn, czy cedr. Do tego dochodzą praktycznie wszystkie cytrusy, melisa, majeranek i znalazłoby się jeszcze parę interesujących pozycji. Działania uspokajające i relaksujące olejków eterycznych w dużej mierze potwierdza naukowa oraz użytkownicy, którzy korzystają z nich na co dzień.

JAK PODAWAĆ OLEJKI NA POPRAWĘ NASTROJU?

Tutaj możemy rozważyć przede wszystkim dyfuzję. W ten sposób najszybciej trafimy z molekułami olejków wprost do naszego mózgu, a szczególnie do ciała migdałowatego – ośrodka kojarzonego mocno z emocjami! Oczywiście skuteczne będzie również używanie olejków zewnętrznie, szczególnie wg zasad medycyny chińskiej.

Olejki eteryczne możemy również stosować wewnętrznie, ale tutaj musimy zachować wyjątkową czujność i pozostać pod okiem specjalisty. Jeżeli cierpimy na stany zapalne układu pokarmowego, niektóre olejki mogą wywołać efekt mocno podrażniający, czy uczulający.

Zarówno u siebie, jak i w swojej praktyce zawodowej bardzo często wspieram się aromaterapią. Efekty działania olejków eterycznych często zaskakują nie tylko moich podopiecznych, ale również i mnie samego. Dlatego chciałbym napisać parę słów o jednej z moich ulubionych mieszanek, w której zakochałem się od pierwszego… powąchania.

MIESZANKA SERENITY – NAJLEPSZA NA POPRAWĘ NASTROJU

 

Mieszanka Serenity (ang. ukojenie, spokój) składa się z takich olejków jak: lawenda, drzewo cedrowe, liść drzewa ho, kwiat ylang ylang, liść majeranku, kwiat rumianku rzymskiego, korzeń wetiwerii, absolut z ziaren wanilii i sandałowiec hawajski.

Już sam jej zapach po otwarciu buteleczki, jest dla mnie cudowny, kojący i uspokajający. Serenity niesamowicie relaksuje wieczorem, a dyfuzowana w nocy pogłębia nasz sen. Dzięki temu nad ranem łatwiej nam się obudzić i jesteśmy wypoczęci! W Serenity najmocniej wybija się lawenda, ylang ylang i wanilia, ale te nuty przełamane są też innymi zapachami. Dlatego bogatą mieszankę można wąchać bez końca.

Co więcej – jej unikalny skład sprawia, że sprawdzi się również jako świetny dodatek do kremów i balsamów do całego ciała! Jeżeli jesteście zmęczeni po całym dniu pracy, masaż oliwką z dodatkiem Serenity przyniesie Wam spokój i ukojenie po ciężkim dniu. Więcej dowiesz się, oglądając mój bezpłatny webinar: „Olejki eteryczne na poprawę nastroju, stres, depresję, pamięć i lepszy sen”

olejek eteryczny serenity doTerra

Zapraszam do zakupu olejków eterycznych, oferuję indywidualnie dobrane zestawy i mieszanki autorskie! Skontaktuj się ze mną!

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o terapeutycznym działaniu olejków eterycznych, to zapraszam do dołączenia do naszej grupy na Facebooku „Aromaterapia w praktyce”. Warunki dołączenia do grupy opisane są w zakładce „Usługi – Aromaterapia”.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej konsultacji aromaterapeutycznej, dopasowanej do Twojego stanu zdrowia, umów się na wizytę! Zapraszam!

tagi

Scroll to Top